Aktualności

Nasz rektor spotkał się z byłym rektorem Politechniki Szczecińskiej 08.11.2022 16:31

We wtorek, 8 listopada prof. Jacek Wróbel spotkał się z prof. Mieczysławem Wysieckim - wieloletnim dyrektorem Instytutu Inżynierii Materiałowej, dziekanem Wydziału Mechanicznego oraz byłym rektorem dawnej Politechniki Szczecińskiej.

 

Rektor-senior Wysiecki w 1961 roku ukończył Wydział Budowy Maszyn Politechniki Szczecińskiej. Specjalizuje się w inżynierii materiałowej, która bada relacje między strukturą materiału, a jego właściwościami.

Podczas spotkania, rektor naszego uniwersytetu wręczył prof. Wysieckiemu Nagrodę Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego za zasługi i długoletnią służbę dla dobra inżynierii materiałowej w Polsce.

Życzliwość, rzetelność, uczciwość - to cechy ludzi wybitnych, do których z całą pewnością należy Pan Profesor. Wiedza i chęć pomocy innymi, systematyczność w dążeniu do wytyczonego celu, to obecnie coraz rzadziej doceniane walory znamienitych osób, a przecież przestrzeganie tych zasad czyni człowieka bardziej szlachetnym i wartościowym dla społeczeństwa. Profesor swoją osobą daje przykład dla następców, pokazując w jaki sposób wartości te przestrzegać i rozwijać dla zdobycia autorytetu wśród ludzi nauki. Szczególnie bliska mojemu sercu jest działalność Profesora w Polskim Towarzystwie Materiałoznawczym, które Pan współtworzył a następnie, którym kierował jako członek zarządu. W imieniu tego Towarzystwa pragnę podziękować, za aktywne wspieranie i promowanie naszej organizacji postrzeganej obecnie jako platforma integrująca środowisko Inżynierii Materiałowej w Polsce – napisał w swoim liście prezes PTM, prof. Dariusz Kata.

Życzymy Panu Profesorowi głębokiej satysfakcji z osiągnięcia tak wspaniałych sukcesów naukowych i organizacyjnych. Niech ta uroczystość będzie dla wszystkich przyjaciół i sympatyków Profesora inspiracją do spotkań oraz dyskusji na temat współpracy w zakresie nowych idei badawczych – dodał na koniec prof. Kata.

W spotkaniu uczestniczyli również: prof. Andrzej Błędzki, prof. Jolanta Baranowska oraz żona prof. Mieczysława Wysieckiego.

Serdecznie gratulujemy! 

List gratulacyjny prof. dr hab. inż. Dariusza Kata (format:  pdf, rozmiar:  828 KB)

 

Na zdjęciu rektor Wróbel, rektorem Wysieckim

Na zdjęciu rektor Wróbel, rektorem Wysieckim Na zdjęciu rektor Wróbel, rektorem Wysieckim Na zdjęciu rektor Wróbel, rektorem Wysieckim Na zdjęciu rektor Wróbel, rektorem Wysieckim