Aktualności

Rusza cyberkomponent WOT-u 10.02.2020 10:34

Cyberkomponent
Interesujesz się cyberbezpieczeństwem? Jesteś informatykiem? Masz ponadprzeciętne umiejętności i wiedzę z zakresu walki z zagrożeniami w sieci? Być może Zespół Działań Cyberprzestrzennych to miejsce właśnie dla Ciebie?
O nas
Zespół Działań Cyberprzestrzennych (ZDC) – to kuźnia dla Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (WOC). To właśnie w tym zespole będą szkolić się żołnierze, którzy w przyszłości zadbają o nasze bezpieczeństwo w sieci. W ZDC będzie służyć 100 żołnierzy. Planuje się, że tylko dziesięciu z nich to będą żołnierze zawodowi. Dlatego tak ważna jest rekrutacja wyjątkowo uzdolnionych ochotników. Do ZDC mają trafić najlepsi, którzy w późniejszym czasie będą działać w samodzielnych zespołach przy Brygadach WOT.
Czym jest ZDC?
Zespół Działań Cyberprzestrzennych w 90% to ochotnicy. Nie jest to struktura finalna, ponieważ Wojska Obrony Terytorialnej planują dalszy rozwój zdolności w obszarze cyberbezpieczeństwa. Docelowy cyberkomponent WOT będzie posiadał w swej strukturze autonomiczne elementy, zdolne do samodzielnego wykonania zadania. Początkowo cyberkomponent WOT będzie zlokalizowany przy Dowództwie WOT w Zegrzu. W późniejszym czasie planowane jest powołanie mniejszych, regionalnych komponentów a docelowo grup Cyber przy wszystkich Brygadach OT. Dzięki takiemu procesowi zostanie utrzymana potrzeba terytorialności, która jest fundamentem formacji.
Co oferujemy?
• ciekawą i atrakcyjną służbę dającą możliwość rozwoju kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa;
• kierunkowe szkolenia specjalistyczne prowadzone przez kadrę ekspercką dające możliwość uzyskania certyfikatów;
• jasną i określoną ścieżkę kariery (awansu);
• możliwość dofinansowania podnoszenia własnych kwalifikacji (kursy specjalistyczne, studia kierunkowe).
Jak budujemy?
Zespół Działań Cyberprzestrzennych to specjaliści poszerzający swoją wiedzę i kompetencje w trzech głównych obszarach:
• rozpoznania i obrony cyberprzestrzeni
• analizy powłamaniowej
• utwardzania systemów
Oferta jest skierowana do osób, które chcą kontynuować karierę zawodową na rynku cywilnym i jednocześnie są gotowe do podjęcia służby na rzecz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Uwaga: Szczegółowe informacje na stronie internetowej: Wojsk Obrony Terytorialnej.