Studenci ZUT najlepsi (też) za oceanem 26.03.2024 17:37

3 razy na podium stanęli studenci ACI Student Chapter at West Pomeranian University na ACI Spring Convention 2024 w Nowym Orleanie. To Karolina Iwańska, Alicja Żygadło, Wiktoria Góra, Adrian Góralski, Kacper Kaźmierczak i Maciej Jaczyński. Opiekunami grupy są pan dr inż. Norbert Olczyk oraz pani prof. Maria Kaszyńska z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Wyniki ogłoszono w poniedziałek 25 marca.

W tegorocznej edycji konkursu Mortar Workability, zorganizowanego przez American Concrete Institute (ACI) wyróżniono trzy kategorie konkursowe:

Overall Efficiency Category - wykonanie mieszanki o dużej płynności i stabilności

Economical Design Category - wykonanie mieszanki o najniższej cenie, spełniającej określone wymagania reologiczne

Ecological Design Category - wykonanie mieszanki o niskim śladzie węglowym użytych materiałów.

Studenci ZUTu ze swoją "super zaprawą" stanęli 3 razy na podium, wygrywając dwie pierwsze konkurencje, natomiast w ostatniej kategorii zdobyli 3 miejsce.

W tym roku w Nowym Orleanie konkurowało ze sobą ponad 30 zespołów z całego świata m.in. z Puerto Rico, Meksyku, Indonezji czy Chile.

W przeciwieństwie do innych konkursów dotyczących betonów, które skupiają się głównie na parametrach stwardniałego betonu, Mortar Workability koncentruje się na urabialności i właściwościach reologicznych mieszanek cementowych.

ACI Student Chapter at West Pomeranian University to pierwszy studencki oddział American Concrete Institute w Polsce. Zajmują się głównie rozpowszechnianiem wiedzy o betonie wśród przyszłych inżynierów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w Szczecinie.

Serdecznie gratulujemy !

Fot. ACI Student Chapter at West Pomeranian University