Przesyłki kurierskie

NUMER KLIENTA do usług POCZTEX realizowanych dla uczelni: 43761.

Komunikat nr 3 Kanclerza ZUT z dn. 31.03.2023 r.   (format:  docx, rozmiar:  19,26 kB)w sprawie korzystania przez pracowników Uczelni z usług kurierskich w okresie od 03.04.2023 r. do 31.03.2026 r. na okres 3 lat.

INFORMACJA DOTYCZĄCA UZUPEŁNIANIA DRUKÓW ADRESOWYCH PRZESYŁEK KURIERSKICH POCZTEX

W celu ułatwienia właściwego zakwalifikowania przesyłki w celu wystawienia przez Pocztę Polską faktur VAT za wykonanie usługi, a także dla nadania właściwego obiegu dokumentowi w celu dokonania jego opisu i płatności, należy uzupełniać druki adresowe również o numer identyfikacyjny, tzw, ID w MRUM, zgodnie z tabelą (format:  docx, rozmiar:  44 kB).

BARDZO WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA WŁAŚCIWEGO UZUPEŁNIANIA DRUKÓW ADRESOWYCH PRZESYŁEK KURIERSKICH POCZTEX

W związku z licznymi uwagami ze strony Poczty Polskiej S.A., dotyczącymi nieprawidłowego uzupełniania druków adresowych dla przesyłek kurierskich Kancelaria Główna przypomina o konieczności wpisywania dokładnych danych adresowych nadawcy, tj.:
1. nazwa uczelni,

2.nazwa jednostki organizacyjnej odpowiedzialnej za płatność (wydział, dział, komórka),

3. adres siedziby jednostki- zgodnie z tabelą. (format:  docx, rozmiar:  44 kB)

4. czytelny podpis nadawcy,

5. numer umowy, tj. 506421/P.

 

Prawidłowe uzupełnianie druków adresowych jest niezbędne dla właściwego zakwalifikowania przesyłki w celu wystawienia przez Pocztę Polską faktur VAT za wykonanie usługi, a także dla nadania właściwego obiegu dokumentowi w celu dokonania jego opisu i płatności.

Wzór prawidłowego uzupełniania druku nalepki adresowej Pocztex TUTAJ. (format:  pdf, rozmiar:  490 kB)

 

Kancelaria Główna informuje, iż nadawanie przesyłek kurierskich o wadze do 30 kg w okresie od 03.04.2023 r do 31.03.2026 r. odbywać się może wyłącznie poprzez firmę kurierską POCZTEX, z wyłączeniem przesyłek zagranicznych. NUMER Umowy 506421/P.

  • Odbiór przesyłek kurierskich odbywać się będzie w Państwa jednostkach na każdorazowe wezwanie kuriera, jeżeli będzie realizowane do godz. 15.00.

Faktura za usługi kurierskie będzie wystawiana raz w miesiącu, zbiorczo na dany obiekt w którym jednostka ma swoją siedzibę. Zostanie ona skierowana do Państwa celem wskazania środków z których zostanie sfinansowana dana usługa.

Zamawianie kuriera:

  • Telefonicznie na nr telefonu:  (48) 43 842 0 842
  • Poprzez złożenie zamówienia na stronie Poczty Polskiej S.A. – www.pocztex.pl (pn. „Zamów kuriera”)

Nadając przesyłkę kurierską przez kuriera lub osobiście w punkcie pocztowym należy bezwzględnie podać nazwisko, imię, nr telefonu oraz nazwę jednostki organizacyjnej, która korzysta z ww. usługi kurierskiej oraz zadbać o fakt umieszczenia podanych danych na liście przewozowym.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 91 449 49 63.