Studenci WIMiM współpracują ze szczecińskim youtuberem. Wspólnie zbudują podgrzewacz do elektroniki 15.04.2024 12:43

Daniel Rakowiecki jest ekspertem w dziedzinie serwisowania elektroniki. Od 4 lat na kanale YouTube udostępnia treści dotyczące napraw różnych urządzeń. Jego twórczość skierowana jest do hobbystów, elektroników i serwisantów. Ma 253 tysiące subskrybentów i około 140 tysięcy wyświetleń na odcinek.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Mechatroników nawiązali współpracę z Danielem Rakowieckim w lipcu 2023 r. Ekspert ma w planach rozbudowanie swojego kanału na YT o nową gałąź - projektowanie maszyn. Zlecił naszym studentom zbudowanie podgrzewacza do elektroniki (zwanego Preheaterem). Służy on do podgrzania płyt PCB przed czynnościami serwisowymi.

Na umieszczonych w serwisie YouTube nagraniach przedstawiane są zawiłości i problemy występujące na drodze projektantów o małym doświadczeniu. Daniel Rakowiecki nagrywa naszych młodych fachowców na różnych etapach projektowania, a filmy wzbogaca o swoje komentarze.

Twórcy mają w planach ukończenie prototypu Preheatera w ciągu pół roku, a następnie zaprojektowanie dostawki z modułem podgrzewania układów BGA. Osoby szczególnie zaangażowane w ten projekt to: Artur Górnostaj - kierownictwo, Damian Felkel - elektronika, hardware, Maksymilian Wegner - elektronika, software oraz Dominika Pytka – mechanika.

Link do strony koła naukowego:

www.facebook.com/profile.php

Odcinki nagrywane są w różnych miejscach na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT. Głównie na Hali Technologicznej.

Filmy dostępne są na kanale YouTube, oto najnowszy odcinek:

www.youtube.com/watch

Zdjęcia są częścią filmów Daniela Rakowieckiego na kanale YouTube.